Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Güzelliği mutfağınızdan yakalayın

Güzelliği mutfağınızdan yakalayın


Güzelliği mutfağınızdan yakalayın Doğanın sunduğu güzellik sırları, çok ucuza güzellikten kaynaklanan mutluluğu sunuyor
KADINLAR tarihin en eski dönemlerinden bu yana, güzelleşmek ve yaşlanmamak için her yolu denediler. Çiçekleri, otları, meyve ve sebzeleri yüzlerine sürdüler. Modern dönem kadını ise, kozmetik devlerinin sunduğu krem, tonik, sıkılaştırıcı, toparlayıcı gibi ürünlere sarıldılar. Ama, kimyevi maddelerle hazırlanan bu tür ürünler, genellikle yarardan çok zarar getiriyor.
Oysa doğa, tüm saflığıyla, güzelliği de sağlığı da insanoğlunun hizmetine sunuyor.
Cildin taze ve parlak görünmesi için: 1 yemek kaşığ un, 1 çay bardağı süt ile karıştırılıp yüze sürülür; 1 saat bekletip su ile yıkanır. Bu karışım, içine 3-4 damla limon suyu ve bir çay kaşığı zeytinyağı katılarak güçlendirilebilir.
Kuruyan ciltler için: Bir yumurta sarısı, yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırılır. 1-2 saat bekletilip cilde sürülür ve 15-20 dakika sonra yıkanır.
Yüzdeki kırışıklığı gidermek için: Soğansuyu, bir kaşık zambak yağı, bir çorba kaşığı yumurta sarısı ve bal ile karıştırılarak macun haline getirilir. Bu macun yüze maske olarak uygulanır, 1-2 saat beklettikten sonra ılık suyla yıkanır.

SARKMALARA KARŞI
Ayrıca, taze ıhlamur çiçek ve yapraklarının ezilerek çıkarılan suyuyla buruşuk kısımlara masaj yapılabilir. Bunların yanısıra, ezilmiş 2 yemek kaşığı kadar acı badem, bir yumurta sarısıyla karıştırılarak krem haline getirilebilir.
Sarkmış ciltler için: Sarkmış ciltleri gerginleştirmek için, yumurta beyazı, bir çay kaşığı limon suyu ile karıştırılır ve yüze sürülür, 10-15 dakika beklenip yıkanır. Bu sabah ve akşam tekrar edilir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN
Gözaltı morlukları için: Gül yaprakları, bir kap içerisindeki badem yağında 20 gün boyunca bekletilir, kap zaman zaman çalkalanır. 20 gün sonunda karışım süzülür ve sabah akşam gözaltlarına sürülür.
Sivilce için: Hatmi bir gece suda bekletilir. Cilt bu hatmili suyla sık sık silinir.
Yağ bezecikleri ve siyah noktalar için: Sabah akşam bir tas suya bir tutam ıhlamur konur ve kaynatılır. Yüz, yarım saat kadar bu ıhlamur çayının buharına tutulur.