Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Çikolata kronik yorgunluğa iyi geliyor

Çikolata kronik yorgunluğa iyi geliyor


Çikolata kronik yorgunluğa iyi geliyor İngiliz bilimadamlarından siyah çikolata sevenlere müjde. İngiltere'de yapılan bir araştırmada her gün siyah çikolata yemenin kronik yorgunluk sendromu semptomlarını azaltığı belirlendi. Araştırmaya katılan hastalar, her gün belirli oranda kakao oranı yüksek olan siyah çikolata yiyerek kendilerini daha iyi hissetmeye başladı. Hatta iki hasta, 6 ay aradan sonra kendilerinde tekrar işe başlayacak gücü buldu.

SEROTONİNİ ARTIRIR
Araştırmanın sonuçlarını süpriz olarak niteleyen İngiliz bilimadamları, siyah çikolatanın beyindeki serotini artırdığı için yorgunluk sendromu semptomlarının belirtilerini azaltmış olabileceğini söylüyor. Ancak bilimadamları, çikolatanın kararında yenmesi ve kilo alınmamasına özen gösterilmesi tavsiyesinde bulunuyor.