Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Çikolata ve şarap ömrü uzatıyor !

Çikolata ve şarap ömrü uzatıyor !


Bilim adamları, bazı gıda maddelerin düzenli yenmesi halinde ömrü uzatmanın ve kalp hastalıklarından kurtulmanın mümkün olduğunu ileri sürdü.Araştırmacılar, balık, siyah çikolata, şarap ve sarmısak gibi farklı gıdaların, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve kolestrol düzeylerinin azalmasına yaptıkları katkılar konusunda kanıt topladılar.
Bu gıdaların yetişkinler üzerindeki etkilerini belirleyen araştırmacılar, her gün düzenli olarak bu gıdaları alan kişilerde kalp hastalığı riskinin yüzde 76 oranında azaldığını belirlediler.

En dramatik sonuçlar erkeklerde

Araştırmacılar, en dramatik sonuçların erkeklerde görüldüğünü, bu gıdaları alan yetişkin erkeklerin gıdaları almayanlara oranla ortalama 6.6 yıl daha uzun yaşadıklarının ortaya çıktığına dikkat çektiler.
Sözkonusu gıdaları alan erkeklerin kalp şikayetlerinin de diğerlerine kıyasla dokuz yıl geç başladığı ve hayatlarının daha uzun bir bölümün sağlıklı olarak geçirdikleri ortaya çıktı.

'Güvenli, kimyasal olmayan ve lezzetli' hap

Araştırmalarının sonuçlarını İngiliz tıp yayını British Medical Journal’da yayınlatan University Medical Centre Rotterdam araştırmacıları şimdi tüm bu gıdaları içeren 'güvenli, kimyasal olmayan ve lezzetli' bir hap üretmeye çalıştıklarını duyurdular.
Araştırmacılar, günde 150 ml şarap tüketiminin yüzde 32, haftada dört kez balık yenmesinin ise kalp hastalıklarını yüzde 14 oranında azalttığını belirlediler.

Siyah çikolata da yüksek tansiyonu düşürüyor

Günde belirli oranlarda tüketilen siyah çikolatanın da yüksek tansiyonu düşürdüğü belirlendi.
Araştırmacılar, sarmısağın da yüksek tansiyon ve kalbe iyi geldiğini belirtti ancak 'nefesin ve vücudun kötü komasına yolaçması' gibi de bir yan etkisi olduğu esprisini yaparak, "ancak sarmısak kitleler tarafından kullanılan bir ilaç haline geleceğinden, bir süre sonra kimse bu kokuyu farketmeyecek" dediler.