Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Siyah noktaları dert etmeyin

Siyah noktaları dert etmeyin


Siyah noktaları dert etmeyin Herkes bakımlı ve güzel olmayı ister. Fakat cildimizdeki siyah noktalar olmadık yerde gözükerek canımızı sıkar. Cİlt insanın korumada en çok önem verdiği ve kusursuz olmasını istediği yeridir. Cildin üzerinde siyah noktaların oluşmasıyla aynadaki görüntümüz canımızı sıkar. Cildimizde görmeye dayanamadığımız ve sayıları giderek artan bu siyah noktalardan kendi yöntemlerinizle kurtulmaya kalkışmayın. Çünkü cildinize yapacağınız böyle bir müdahale iltahaplanmalara yol açabilir ve sivilcelerin daha da çok yayılmasına neden olabilir. Bu tür büyük problemlerde uzmanlara başvurmak en doğrusu olacaktır.
ALKOLDEN UZAK DURUN
Ergenlik dönemindeki değişimler, bilinçsiz diet, alkol tüketimi gibi nedenler cildimizdeki siyah noktaların oluşmasına neden olan en büyük etkenler. Aslında en doğru yol cildimizde siyah noktalar hiç oluşmadan önlemimizi almaktır. Fakat böyle bir probleminiz varsa canınızı sıkmadan onlardan kurtulmanız mümkün. Elbette güzel bir cilde sahip olmak için ilk şart temiz bir cilt. Bu sebepten dolayı cildinizi düzenli olarak yıkamayı ihmal etmeyin.

PEELİNG YAPIN
Güzellik uzmanının ya da evinizde kendinizin bile yapabileceği peelingle cildiniz tamamen temizlenecek ve ölü hücreler cilt üzerinden arındırılacaktır. Bu işlemin ardından yapılacak buhar banyosu cildinize yumuşaklık kazandırmakla birlikte gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Böylece siyah noktalardan kurtulmak için en uygun ortam hazırlanmış olur.

DEZENFEKTE EDİN
Peeling yapılarak gözeneklerin açılmasıyla temizlenen cilt alkol içeren bir losyonla dezenfekte edilerek gözeneklerin tekrar kapatılmasını sağlar. Bu yöntemi ayda bir kez uygulayarak güzel ve siyah noktalardan arındırılmış bir cilde sahip olabilirsiniz.