Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Göğüs Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, sadece meme şekli ve büyüklüğünü iyileştirmekle kalmaz aşırı büyüklükteki memelerin oluşturduğu boyun ve sırt ağrısı gibi, hastaların sıklıkla şikâyetçi olduğu sorunlara da kalıcı bir çözüm getirir. Memelerdeki aşırı büyüklük, ergenlik sonrası dönemde ortaya çıkabileceği gibi, gebelik sonrasındaki dönemde ciddi bir boyuta ulaşabilir. Diğer bir grup hasta ise sorunun çözümünü bilemediği için uzun bir dönem boyun ve sırt ağrıları çektikten sonra bir fizik tedavi uzmanı tarafından plastik cerraha gönderilir.

Doğru hasta seçimi:

Yukarıdaki açıklamadan da anlaşılacağı gibi meme küçültme ameliyatları için başvuran hastalar üç grupta değerlendirmek gerekir.

1-Ergenlik sonrası dönemde aşırı büyük memeleri nedeniyle daha çok sosyal ve psikolojik anlamda rahatsız olan genç hasta grubu. Bu hastalar, bir yandan vücut imajları ile ilgili mutsuzluk yaşarlarken diğer yandan da uygun kıyafet bulmak ve giyinmekte güçlük çekmekte arkadaş ve çalışma ortamlarında alay konusu olmaktan korkmaktadırlar.
2- Gebelik öncesi dönemde sınırda olan meme büyüklüğü sorununu bir ölçüde tolere etmiş ancak gebelikle ve süt verme ile birlikte aşırı derecede büyüme sonrası hem sosyal-psikolojik sorunlar yaşayan hem de baş-boyun ağrılarından yakınan orta yaş grubu hastalar.
3-Meme büyüklüğüne ait sosyal-psikolojik sorunları geride bırakmış, hatta gebelikler sonrasındaki erken dönem baş-boyun ağrılarına bir süre sonra katlanmaya alışmış ancak ileri yasta kemik erimesinin başlamasıyla birlikte bu sorunları artık göz ardı edemeyen ve ancak bir fizik tedavi uzmanının yönlendirmesi ile plastik cerraha gelmiş ileri yaş grubu hastalar. Bu hastaların vücut şekilleri meme büyüklüğünün değiştirdiği vücut ağırlık merkezlerini telafi etmek amacıyla omuzların öne doğru olduğu hafif kambur bir görünümdedi