Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Sivilcelere karşı doğal bir tonik

Sivilcere karşı küçük bir şişeyi gül yapraklarıyla doldurun. Üzerini örtecek kadar sıcak su doldurun. Ağzını kapatıp 2 gün bekletin. Süzüp 1 kahve fincanı sirke ilave edip karıştırın. Bir parça pamuğu karışıma batırıp cildinize yedirerek sürün. Kuruyuncaya kadar birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın.Kolay gelsin.

Sivilceler (Akne)

Sivilceler aslında cilt problemi değildirler.Vücudumuzun her yerinde bulunan minik yağ guddeleri bazen kalıtsal bazen de ilaç kullanımların dolayı deriyağı üretimi artar deri gözeneklerini tıkar.Bu sebeble deri bakteri enfeksiyon ve cerahate yol açabilir. Beyaz noktalar kıl keseciklerinin zarlarını yırtarak deriyağının, ölü hücrelerin ve bakterin istila etmesine izin verdiğinde sivilce oluşur.

Derideki yağını temizlemek için nazikçe sabunla yıkayın. Stresden kaçın vede sivilceleri sıkmayın oynamayın yada koparmayın.Güneşde çok kalmayın ve güneş yağı kullanmayı.Çok dar giysiler giymeyin yüzünüzü sürekli ellemeyin çünkü bu iltihabı artırır.Yağlı makyaj malzemeleri ve kortizonlu ilaç kullanmayın.

Normal Cilt için Doğal Peeling Maske

Cilt maskeleri her cilt tipine göre değişiklik gösterir.Normal cilt tipleride kendine uygun bir maskeyi tercih etmelidir.Şimdi maskeye geçelim.Maskenin yapılışı :

Bir katlı kaşığı mısır ununun içine bir tatlı kaşığı yoğurt ilave edin ve iyice karıştırınız.Daha sonra yavaş bir şekilde masaj yaparak temizlenmiş cilde yedirin. Birkaç boyunca dakika cildinizi bu şekilde masaj yaptıktan sonra ılık suyla durulayın ve uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendiriniz.

Göz Çevresi Bakım Kremleri

Göz çevresi bakımı önemlidir.Göz çevresi yaşlanmanın ve kırışıklıkların etkilerini görebileceğimiz bir bölgedir. Göz çevresi vücudumuza göre daha ince bir yapıya sahiptir ve narindir.. Daha az sayıda sebase bez içerir ve elastik doku daha zayıf yapıdadır, yüz mimikleri sayesinde kolayca kırışmaya müsaittir.
20 yaş itibariyle göz çevresi krem kullanımı göz çevresindeki kırışıklık oluşumunu önemli ölçüde yavaşlatır. İyi bir göz çevresi krem hafif botanik yağlardan oluşmalıdır.Fakat burada fazla ağırlıktan dolayı sarkmalara neden olmamalıdır Dikkat! edin.
Göz çevresini için aktif içerikler at kuyruğu gözotu ve aslan pençesi. Son araştırmalara göre elastasin faaliyetini güçlendiren aosin, deniz yosunu da sayılabilir.

Doğru cilt bakımı ve yüz maskesi kullanırken ...

Doğal yüz maskeleri ile güzelleşme çalışamalarını her kadın yapar.Peki bunları yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri biliyormusunuz ? Maskeler haftada bir yada maskesine göre değişiklik gösteren durumlara göre değişerek uygulanması gereken yoğun bakım ürünleridir. Cildinize uygun bir maske seçilmelidir ve bu nokta önemlidir.. Kil ve toprak elementi taşıyan maskeler, ciltteki engebelikleri ortadan kaldırmak ve cildi iyileştirme amaçlı kullanılır. Jel maskeler genelde nemlendirir canlandırır ve ışıltı verir. Krem maskeler hem yağ hem de nem desteği sağlar.
Maske kullanmadan önce cildin temizlenmesi maskenin etkinliğini arttırır, böylece fazla yağ ve kir maskenin emilmesini engellemez.
Sağlıklı Bir Yaşam Biçimi önemlidir.Doğru cilt bakım ürünün seçilmesi yanında, sağlıklı bir cilt için, sağlıklı bir yaşam biçiminin önemi büyüktür.Taze sebze ve meyveler, tam tahıllar tüketilmelidir.Sigaradan uzak durulmalı yada kullanılmamalıdır.
Yağ, baharat, alkol ve kafein içeren besinler az miktarda tüketilmesi gerekir.Günlük ortalama 2 ve 2.5 litrede su tüketmeyi unutmayın.

Hamilelik Döneminde Cilt Bakımı ve Güzellik

Hamilelik önemli bir dönemdir.Bu yüzden dikkat edilmesi gereklidir.Hamilelik her yönüyle dikkat vede bakım isteyen bir süreçtir.. Sağlıklı bir bebek sahibi olmanın yanında, annenin de kendine özen göstermesi arzulanan ve gözardı edilmemesi gereken bir nokta. Hamilelikte ve sonrasında anneleri en fazla üzen konuların başında ise fazla kilolar ve cilt problemleri (çatlaklar) geliyor.

Hamilelik sırasında vücudun her geçen gün genişlemesiyle birlikte gerginliğini kaybeden ciltte kuruma, elastikiyetin kaybolması ve hassasiyet görülür. Özellikle göğüsler, karın ve baldırlar etkilenir.

Doğumdan sonra vücudun deforme olmaması için hamilelik sırasında çok uzun süren ve çok sıcak banyolardan kaçınmak gerekiyor. Eğer bundan vazgeçemiyorsanız, hiç olmazsa çıkmadan önce ılık bir duş alıp bebeği rahatlatın. Aslında yalnızca ılık bir duş en uygunudur. Duş sırasında cildi fazla gerip parlatmamaya çalışarak, hafif yağlı bir sabun ve on beş günde bir gomaj'la (gomaj, vücut için bir tür keseleme görevini yerine getiren bir kremdir; bu kremi vücuda uyguladıktan sonra masajla oğuşturarak, eski, ölü hücrelerin atılması sağlanır) cildi yumuşatmak gerekir. Arada bir yapılacak hafif kese, kan dolaşımını arttırır. Daha sonra kol ve bacaklara vücut sütü de tatbik ettiğinizde günlük vücut bakımınız bitmiş demektir.

Çatlaklara Karşı Uygulanacak Yöntem
Çatlaklar alt derinin elastikiyetini ve hormonal dengesini kaybetmesiyle oluşur. Fakat gerçekte henüz hiç kimse çatlak olgusunun gerçek sebebini ve bazı kişilerde niçin oluşmadığını bilmemektedir. İşin ilginç yönlerinden biri de eğer sık hamilelik söz konusu değilse, çatlakların 25 yaşından genç olanlarda daha sık rastlanmasıdır. Ani ve çok kilo almalar, durumu daha da kötüleştirebilir. Çatlaklara esmer ve kumrallarda daha az rastlanır. Önce kırmızı, daha sonra sedefimsi bir cilt altı yarası oluşumu ile belirginleşen çatlakların özellikle oluştuğu yerler göğüsler, karın bölgesi ve kalçalardır. Çatlakların her ne kadar daha ziyade hamileliğin son üç ayında oluştuğu söylense de, bu ancak kann bölgesi için geçerli olup, ilk haftalardan itibaren büyümeye başlayan göğüsler için değildir.
Tabii ki tüm bunlara karşı önlemler de yok değildir. Mücadeleye ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi sonuç alınır. Hamileliğin ilk aylarından itibaren söz konusu vücut bölgelerine çatlak kremlerini tatbik etmeye başlayın. İyice nüfuz ettirecek kadar vakit ayırın ve bunu doğuma kadar sürdürün. Bir tek gün bile atlamayın. Kremden tasarruf etmeyin. Alt deri lifleri ne kadar yumuşak olursa, o kadar kırılgan olurlar. Bu yüzden fazla ve çabuk kilo almamaya çalışın. Şansınızı daha da arttırmak için üçüncü aydan itibaren her altı haftada bir vücut masajı yaptırın. Bu hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlayıp artıkların atılmasını kolaylaştıracaktır. Yalnız dikkat etmelisiniz. Masaj mutlaka elle yapılmalıdır.

BENLER

Benler birçok kişinin kafasına takılır.Zararlı oldukları söylenir. Bunlardan biri ise benlere dokunulduğu takdirde kansere dönüşeceği yanlışıdır.Benler normalde iyi huylu birer lezyondurlar ama bu onların her zaman iyi huylu olacakları anlamına gelmez. Bazı şüpheli benlerin çıkarılarak vücuttan uzaklaştırılmaları ve patolojik incelemeye alınmaları gerekebilir.

Bu nedenle de benlerin hasta ve hekimler tarafından sürekli kontrolde tutulmaları gerekir. Bazı hallerde normalde masum olan benlerden şüphelenmek gerekir.


Bunlar; renk değişikliği, büyüme, kenarlarında düzensiz bir görünüm ve kanamadır. Bunlardan en az biri farkedildiği takdirde hemen doktorla bağlantı kurulması gerekir. Doktorun önerileri doğrultusunda hemen alınabilir veya takibe devam edilir.