Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Çil Maskeleri ile Çillerden kurtulun


Çiller için birkaç güzel tüyolar .Şimdi bakalım.

1- Maydanoz köklerinin kaynatın ve daha sonrasında ise limon suyu ile karıştırın, yüzünüzü bu karışımla sabah akşam siliniz.

2-
iki yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu koyarak bu karışımı günde 2-3 kez yüzünüze uygulayın. Maske için 20-30 dakika bekleyin.

3-
Yüzünüzde yada vucudunuzda çiller oluşmuşsa yüzünüze domates dilimleri yerleştiriniz.. Bu işlemden önce cilt iyice temizlenmeli vede az miktarda besleyici krem sürülmelidir. Maske 30 dakika bekletilir. Maskeyi soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarınız.

4-
Bir kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırın, cildinize uygulayın, 45 dakika bekletin. Bu karışıma limon suyu da eklenebilir. Bunun için 2 yemek kaşığı maydanoz kıyması, bal ve limon suyu ile karıştırılır, cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir.

5-
Maydanoz suyunu sütle veya yoğurtla karıştırınız.Daha sonrasında ise cilde maske olarak uygulayın, 15 dakika sonra oda sıcaklığındaki suyla yıkayın.

YUMURTA MASKESİ


2 avuç buğday,iki bardak suda ezilir.İki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı konulur.Yüze sürülür ve kurumaya başlayınca yıkanır.Sonrasında ise gülsuyu sürülür.Kolay gelsin

Doğal Cilt Bakımı

Cildimiz çeşitli sebeblerdendolayı yıpranır.Özelliklede kilo alma ve verme nedeniyle cilt gevşer gerilir ve hassaslaşır bu durumda çatlakların genişleme ve uzamalarına neden olur. Kayısı serumu ile cildin yeniden yoğunluk esneklik ve biçim kazanmasını sağlar. Cildi yeniden gerginleştirir ve güçlendirir, güneş ışınlarının ve kimyasal içerikli bakım ürünlerinin erken yaşlanmanın % 80 inden sorumludur.Ozonlu kayısı serumu ile bu olumsuzlukların giderilmesine tazeliğinizi korumaya anti aging etkisine sahip ürün ile güzelliğinizin etkinliğini devam ettirebilirsiniz.
Cildin alt ve üst tabakasındaki dolaşımı hızlandırır yaşlanma etkilerine karşı korur cilt yapısında oluşan hasarları onarır,cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olur.Deri dökülmesine ve serbest radikallere karşı etkilidir.
Oksijen kaybeden cilt mat ve soluk görünür erken yaşta kırışıklıklar görülür. Kayısı serumu ve o3 bileşimi genç hücre yapımını ve kolojen oluşumunu aktive ederek,cilt yaşlanmasını geciktirerek hücre yapımı yenilenir cilt parlak ve berrak görünür.Akne,sivilce,güneş lekesi,siyah renk oluşumunu önler dokuların canlanmasına yardımcı olarak cildin nem ihtiyacını sağlar göz altı morukları ve şişlikleri azaltarak E ve B vitamini sayesinde koruma sağlar.Ciltteki yağ fazlası ve ölü hücre birikimi gibi sorunları gidermeye yardımcı olarak cildi kurutmaz. Cildin yağ düzeyini dengeler bakterilere karşı cildi arındırır.Ozonlu kayısı serumu (Ozone ve Ozoderm Apricot oil )ile cilt,saç,vücut ve selülit olarak 4 çeşit ürün kullanıma sunulmuştur.Bir ürünün her türlü cilt tipi ,saç tipi her türlü vücut tipi diye yüzlerce ürün üretilmekte buda milyarlarca doların döndüğü kozmetik sanayinin farklı pazarlama teknikleriyle piyasaya sunulmaktadır.Bizde tam bu noktada ozon gazı yani aktif oksijeni ve B17 vitamini A E ve diğer B vitamini içerikli özler ile elde edilmiş serumun bileşimi sonucu tüm cilt tiplerine göre formüle edilerek geliştirilen buluşu doğal organik parfümsüz koruyucu kimyasal katkı içermeyen ürünün görünmesi için renklendirici katılmayan Ozonlu kayısı serumu ozonun oksiden özelliği ile dermokozmetikte devrim olan buluş daha sağlıklı ve güzel görünümlü bir vücut ve ölü hücrelerden arındırılmasını sağlar.
Cilde ve vücudu temizlerken toksinlerin atılmasına yardımcı olur,cilt ve vücut yumuşaklık kazanır vücudun rahat nefes almasını sağlayarak yaşlanmaya karşı cildin direncini arttırır.
Selülit için geliştirilen buluş ise sağlıklı ve ölçülü bir vücut güzelliğinin en etkili yolu ozonlu kayısı serumu istenmeyen yağları parçalayıp yakar vücudu zarar vermeden inceltir,sıkılaştırır ve selülitlerin oluşumunu engellediği gibi var olanında giderilmesine yardımcı olarak yağ depolanmasını engeller.Yaş ilerledikçe vücut yoğunluğu azalır cilt yorgun düşer elastikiyetini kaybeder.Vücut yavaş ve hareketsiz kaldığında selülit hücreleri kullanılmayan şekeri yağ olarak depolar ,inatçı selülit üzerinde ozonlu kayısı serumu etkilidir.Kayısı serumu ile iyi bir masaj yapılarak ürünü vücuda yedirerek yağ depolanmasını durdurur,lipolitik etkisi İle de deri altındaki yağları azaltır ve deriyi sıkılaştırır.Ciltteki mikrosirkilasyonu arttırarak stoklanmış yağların parçalanmasını sağlamasına yardımcı olarak daha pürüzsüz görünmesine olanak sağlar.Vücutta oluşmuş çatlakların rengini dengeleyerek çatlak izlerinin giderilmesine yardımcı olur.Cildin doğal yapısını iyi tanıyan ozonlu kayısı serumu pürüzsüz canlı bir vücudu güzelliğinizi ortaya çıkarmanın en iyi yoludur.
Ozon aslında dünyada ve gelişmiş ülkelerde kan ozonlama Almanların deyimi ile kan yıkama ,yanık tedavisi ve 100 lerce hastalıkta kullanılmakta ve bilimsel olarak ispatlanmış bir sistemdir.Ozon dermatoloji ve kozmatolojide 80 yıldır uygulanmakta özellikle zayıflama cilt hastalıkları selülit enfeksiyon gibi medikal alanın dada uygulanmaktadır.

Burcunuza göre makyaj yapın

Ateş grubu iddialı(KOÇ-ASLAN-YAY)
Ateş grubu kadınları, dikkat çekmeyi ve çekiciliklerini ön plana çıkarmayı seviyorlar. Fark edilmek en büyük tutkuları. Makyajlarında da dikkat çekici çizgileri ve renkleri kullanmaları gerekiyor. Ateş grubu kadınlarının rengi kırmızı ve siyah. Gözlerde siyah far ve kalem kullanmaları öneriliyor. Eye-liner, göz makyajının vazgeçilmez ürünü. Gölgelemelerde beyaz farlar çok işlerine yarıyor. Rujda ve allıkta kırmızı tonları tercih ederlerse içlerindeki dikkat çekme isteğini tatmin edebilirler.


Su grubu sezgisel(YENGEÇ-AKREP-BALIK)
Grubun rengi yeşil. Sezgilerin ve içgüdülerin temsilcisi su grubu, yeşilin her tonunu kullanabiliyor. Özellikle nil yeşili kullandıklarında daha gizemli mesajlar verebilirler. Göz makyajında vazgeçemeyecekleri, kahverengi kalemler ve beyaz farlarla yapılmış gölgeler. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allık kullanmaları gerekiyor. Ruj seçiminde ise pembenin bütün tonları, ayrıca oranj, su grubu kadınlarının kullanması gereken renkler.


Hava grubu bağımsız(İKİZLER-TERAZİ-KOVA)
Özgürlüğün ve bağımsızlığın temsilcileri. Hava grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembe. Gözlerde maviden laciverte kadar her tonu rahatlıkla kullanabiliyorlar. Yanaklarda ise pembe allık ciltlerine ışıltı katıyor. Ruj seçiminde de yine pembe ve tonları ağırlık kazanıyor.


Toprak grubu sakin(BOĞA-BAŞAK-OĞLAK)
Toprak grubu kadınları sakin ve evcimen tabiyatlı. Abartıyı sevmiyor ve sadeliği tercih ediyorlar. Makyajda da sade ve göze çarpmayan renkleri uygulamaları gerekiyor. Kahverengi, toprak grubunun rengi. Yüzün her kısmında kahverengiyi rahatlıkla kullanabilirler. Farlar, allıklar, rujlar hep bu rengin hakimiyetinde. Pastel tonlardan seçecekleri makyaj malzemeleri kullanmaları öneriliyor. Açık tenliler, şeftali tonlarını da makyajlarında uygulayabiliyorlar.

Kozmetik Kullanım Kılavuzu

Araba kullanırken asla makyaj yapmayın. Sadece araç kullanımının daha güvenli olmamasından değil, seyir halindeyken yoldaki çukur ya da tümseklerde, sürdüğünüz makyaj malzemesi gözünüze kaçabilir ve enfeksiyona neden olabilir.

Makyaj malzemelerinizi asla paylaşmayın. makyaj ürünleri seçerken her zaman yeni pamuklar kullanın.

Görevliden deneyeceğiniz ürünün şişesini ya da kapağını alkolle temizledikten sonra açmasını isteyin ve sonrasında cildinize
uygulayın.

Kullanmadığınız ürünlerin kutu veya şişelerini sıkıca kapatın.

Güneşten ve aşırı sıcaktan koruyun. Aydınlık ve sıcaklık bakteri ile savaşan koruyucuları öldürür. Kozmetik ürünlerinizi
uzun süre arabada taşımayın.

Eğer göz enfeksiyonunuz varsa makyaj ürünleri kullanmayın. Bunun gibi herhangi bir probleme neden olan makyaj
ürünlerinizi de atın, kullanmayın.

Hiçbir makyaj ürününüze etiketinde yazmadığı sürece sıvı eklemeyin.

Rengi değişen makyaj ürünlerinizin rengi değiştiyse ya da kokmaya başladıysa atın.

Sıcakta ya da sigara içerken aerosol spreyleri kullanmayın, yanabilirsiniz.

Saç spreylerini ve bakım ürünlerini içinize çekmeyin. Akciğerlerinize zarar verebilir.

Makyaj malzemelerinizi çocuklarınızdan uzak tutun.

Güzel Kirpikler için


Güze kirpiklerim mi olsun istiyorsunuz? Daha iyi bakışlara sahip olmak için yapmanız gereken gayet basit. Hint yağı ve badem yağını karıştırın güzel bir biçimde kirpik diplerine sürünüz.Farkı göreceksiniz.Beslenicekler ve sizde daha güzel bakışlara sahip olacaksınız.

Ruj sürmenin püf noktaları

Rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin. Dudak kaleminizin ucu iyice açık olmalı.
Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun. Böylece hem rujunuzun ömrü uzayacak hem de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız görünmeyecektir. Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.Kalıcılığını artırmak için ilk katı sürdükten sonra fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün.
Işıltılı görünüm için, dudaklarınızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı dokundurun.

Evde Yapılabilicek Cilt temizleme maskesi

Ayçiçekle gelen güzellik sırrı.Ayçiçek yağı herkesin evinde bulunur fakat bunun güzelliğimizde işe yaradıgını biliyor muydunuz? Yapmanız gereken çok basit.Ayçiçek yağını pamuğa bandırın ve akşamları yatın sabah kalkınca yüzünüzün beslendiğini görüp fark edeceksiniz.

Cildinizin Parlaması için Kolay maske

Kolay bir losyon yapımıÖncelikle 1 demet maydonoz ile 1 su bardağı su gerekli malzemelerimiz.Maydonozları ince doğrayın suda 1 gün bekletin ve sonra suyunu süzünüz. DAha sonra .kullanacağımız kaba koyarak her gün sabah akşam pamukla silin.