Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Cildinizi korumak için NEYAPMALISINIZ?

Cildinizi korumak için NEYAPMALISINIZ?

Cildinizi duygusal iniş çıkışların etkilerinden korumanın yollarını biliyor musunuz? Hayatınızda her şey yolunda olduğunda cildinizin de kusursuz gözüktüğünü fark ettiniz mi? Ama işler kötüye gitmeye başladığı anda bu durum cildinize yansıyor olmalı... Artık dermatologlar bile tedavi yöntemlerine karar verirken psikolojinin etkisini göz önünde bulunduruyor.

New York'un en ünlü dermatologlarından Howard Murad "Cilt sağlığında ruhsal durumun büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Hastalarımı tedavi ederken ruhsal sağlıklarını da mutlaka dikkate alıyorum" diyor.

Clinique Biyolojik Araştırma Merkezi'nden Doktor Tom Mammone de" çeşitli araştırmalarda stresli dönemlerde cildin daha hızlı yaşlandığını gördük" diye ekliyor. Çünkü stres cildin hassasiyetini artırarak çevresel faktörler ve UV ışınlarından daha fazla etkilenmesine neden oluyor. Bunlar nedeniyle cilt hassaslaşarak iltihaplanmaya başlıyor. Stres hali 2-3 hafta boyunca devam ettiğinde kırışıklıklar da belirgin hale geliyor.

Masajı deneyin

Cilt bakım uzmanı Magareta Loughran da cilt yaşlanmasının yalnızca deri altındaki hücre hareketleri ile ilgili olmadığım belirtiyor. Kızgınlık endişe stres gibi olumsuz ruh halleri yüz kaslarının istem dışı olarak aşağı doğru sarkmasına neden oluyor. Eğer bu durum ruh halinize bağlı olarak düzenli şekilde devam ederse birbirine bağlı dokular gerilmeye başlıyor.

Bu da görüntünün bozulmasına neden oluyor. Ayrıca lenflerin kırışması göz çevresinde kararma ve şişliklere yol açıyor. Loughran buna karşı en faydalı tedavinin yüz masajı olduğunu söylüyor. Çünkü masaj cildin kan dolaşımını hızlandırıyor kasları yukarı çekerek esnekleştiriyor. Kırışıklıkların önüne geçmenin ilk yolu cilt bakımı konusunda bilinçli hareket etmek. Bunun için dinlendirici ve nemlendirici bakım kremleri kızarıklık ve kabarmayı önleyen ilaçlar kullanılması öneriliyor.

Maskelere dikkat!

Cilt maskesi ve buhar banyosu gibi yöntemlerden uzak durmak gerekiyor. Doktor Mammone'a göre bunlar cilde yarar sağlayacağına zarar veriyor hassaslığı artırarak yaşlanmayı hızlandırıyor.

Sigara alkol ve kafein kullanımının da cildin yaşlanmasını hızlandırdığını unutmayın.