Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Kırışıklık kremine servet harcamayın

Piyasada en çok satılan ve fiyatları 19 dolarla 355 dolar arasında değişen ürünleri teste tutan “Consumer Reports” dergisi, kırışıklık kremlerinin hiçbirinin yüzde belirgin değişiklik yaratmadığını belirledi.

NEW YORK - ABD’de yapılan bir araştırma, pahalı kırışıklık kremlerinin ucuzlardan daha etkili olmadığını ortaya çıkardı.


Araştırmacılar, piyasadaki kremlerin hiçbirinin yüzde belirgin değişiklik yaratmadığına dikkat çektiler.

12 haftalık kullanımdan sonra, en iyi sonucu veren ürünlerin bile kırışıklıkların derinliğini ortalama yüzde 10’dan daha az oranda azalttığı, bunun da çıplak gözle güçlükle görülebilecek bir değişiklik olduğu kaydedildi.

Derginin bir yetkilisi, “Testler, bu ürünlerin derinin görünümünde pek az değişiklik yaptığını ve ürünün fiyatıyla faydası arasında bağlantı bulunmadığını ortaya çıkardı” dedi.

Kar amacı gütmeyen Tüketici Birliği’nin yayınladığı “Consumer Reports” dergisinin araştırmasında, piyasada en çok satılan ve fiyatları 19 dolarla 355 dolar arasında değişen ürünler teste tabi tutuldu. Her bir krem 30-70 yaş arasındaki 17 ila 23 kadın üzerinde denendi. Sonuçlar kozmetik deneme alanında uzman Avrupa’daki bir laboratuvarda değerlendirildi. Kadınlar, yüzlerinin bir tarafına test ürününü sürerlerken, diğer tarafına laboratuvarın standart nemlendirici kremini sürüdü. Testlerden sonra kırışıklığın derinliğini ve derinin sıkılığını saptamak için yüksek teknoloji ürünü optik cihazlar kullanıldı.

ABD’liler kırışıklık önleyici kremlere yılda 1 milyar dolar harcıyorlar.