Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
protez tırnak

Son dönemin yükselen trendi protez tırnak uygulamaları, ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Biz de bu uygulamayla ilgili olarak aklımıza takılan soruları, Tırnakbar uzmanlarından Gülay Tetik'e sorduk:

- Protez tırnak, doğal tırnağa zarar verir mi?

Sağlıklı, hijyenik hizmet veren salonlarda, protez tırnak teknik ve pratik eğitimini bitirmiş sertifikalı teknisyenler tarafından, Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş ürünlerle uygulandığı takdirde herhangi bir sorunla karşılaşılmaz.

- Protez tırnak hangi durumlarda uygulanamaz?

Mantar, tırnak sedefi, tırnak boşalması gibi dermatolojik tedavi gerektiren durumlarda....

- Protez tırnak, tırnak yiyenlere uygulanabilir mi?

Elbette uygulanabilir.

- Protez nelerden zarar görür?

Aseton, tiner, metal törpü ve metal tırnak makasından... Bu yüzden asetonsuz oje çıkarıcılar ve kağıt törpüler kullanılmalı.

- Protez tırnak işleminde kullanılan akrilik ya da jel ürünler nedir, hangisi daha iyidir?

Her ikisinin de kimyasal içerikleri neredeyse birbirinden farksız. Aralarındaki fark, akriliğin kendi kendine, jelin ise UVA cihazında kuruma özelliğine sahip olması.

- Protez tırnak uygulamasında tırnağın yüzeyi kapatılıyor, doğal tırnak sağlığını kaybeder mi?

Hayır, çünkü, tırnağın hava alması gereken canlı noktası dikkate alınarak işlem gerçekleştiriliyor.

- Oje sürülen tırnaklar havasızlıktan sararıyor, protez tırnak uygulandığında da sararır mı?

Tırnağın sararmasının nedeni havasız kalması değil, ojenin içindeki renk pigmentlerinin doğal tırnağı boyaması. Dolayısıyla protez tırnak uygulaması sarartma yapmıyor.

- Protezden vazgeçip, doğal tırnağa dönüş yapmak mümkün mü?

Elbette. Ancak bu işlemi tırnak teknisyeninin yapması gerekiyor.

- Protez tırnaklar çıktıktan sonra tırnakta incelme oluyor mu?

Çıkartma işlemi sonrası tırnakta çok az incelme olur. Sonrasında düzenli tırnak yağı kullanılarak tırnaklar 2-3 hafta içinde protez uygulamasından önceki haline döner.