Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Kadın Cildi Erken Yaşlanıyor

Yeni bir araştırma, kadınların cildinin erkeklerden daha hızlı yaşlandığını ortaya koydu
Alman bilim adamları tarafından yapılan araştırmada, cildin güneş ışınlarından gördüğü zararı ve yaşlanmasını ölçmek için lazerli yeni bir teknik kullanıldı.

ABD Optik Derneği'nin yayını olan "Optics Letters" dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, bozulması halinde cildin kırışmasına ve yumuşaklığını kaybetmesine neden olan kolajen ve elastin doku üzerindeki incelemeler, kadınların kolajeni erkeklerden daha hızlı kaybettiğini gösterdi.

Bir hastanın cildindeki kolajen dokuyu incelemek isteyen dermatologlar, bir hücre örneği alıp mikroskop altında incelemelerini yaparken, araştırmada kullanılan teknikte, cildin alt tabakalarına bakmak ve yaşlanmayı ölçmek için kızılötesi lazer ışını kullandı.

Bilim adamları, yeni tekniğin, cildin kolajen yapısını etkileyen cilt hastalıklarının araştırılmasına yardımcı olacağını da umuyor. Genç yaşlarda vücudun daha fazla ürettiği, ancak yaşlanmayla üretimi azalan protein grubu kolajenler, cildin gücünü belirliyor.