Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Saçların Çabuk Uzamasını Sağlamak

Bulunması gereken şifalı bitkiler :

-Sinameki
-Civan Perçemi
-Nar Kabuğu
-Kara dut
-Turp
-Susam yağı
-Yumurta

Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

•Sinameki ve civan perçemi, dövüşmüş nar kabukları ile birlikte suda yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya losyon kıvamına gelinceye kadar çırpılmış yumurta ilave edilerek susam yağı ile birlikte karıştırılır.

•İnce Bir tülbentle sıkılarak elde edilen karadut usaresi bulamaç haline gelinceye kadar yumurta ve susam yağı ile birlikte çırpıldıktan sonra beş dakika süreyle ısıtılır. Hazırlanan bulamaçla saçlar günaşırı yıkanır.

•Rendelenmiş turp, suda yarım saat süreyle pişirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvıya yumurta sarısı ilave edilerek bulamaç haline gelinceye kadar çırpılır. Hazırlanan bulamaçla saçlar sık sık ovularak yıkanır.