Cilt Bakımı,Cilt maskesi,Sivilceler için maske,Siyah noktalar,Saç Bakımı,Normal Cilt Bakımı,Saç Sağlığı,aç Bakımı Saç Maskeleri saç dökülmesi saç bakım ürünleri evde saç bakımı saç maskeleri doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı erkek cilt bakım saç bakımı cilt maskeleri cilt lekeleri siyah noktalar sivilceler Bitkisel Cilt Bakımı Cilt Bakımı ve Güzellik Kuru Cilt Bakımı doğal cilt bakımı bitkisel cilt bakımı epilasyon laser epilasyon

Blog Arşivi
Yüz şekline göre allık sürmelisiniz

Yüz şekline göre allık sürmelisiniz

Allık uygulama tekniği, yüz şeklinize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklinize karar vermeli, daha sonra allığınızı kesinlikle ona göre uygulamalısınız.

Yuvarlak: Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde uygulayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az allık uygulayabilirsiniz.


Kare: Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve çene çizgisidir. Kare çene, göze çarpan bir yüz yapısıdır. Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin. Allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın. Bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

ELMACIK KEMİKLERİ ÖNEMLİ

Dikdörtgen: Bu yüzler, kare yüzlerin gerilip, uzatılmış halidir. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi kadar geniştir. Gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine iyice uygulayın. Fakat allığınızın, burnunuzun ucundan daha aşağıda olmamasına mutlaka dikkat edin.

Oval: İdeal yüzdür. Alın, çeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın, çene ovaldir. Allığı, en çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz daha dikkat çekecek hale gelecektir.

Üçgen: Geniş alın ve yüksek elmacık kemikleri vardır. Çene dardır. Fırçanızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru uygulayınız. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru da az miktarda allık uygulayın. Bu, alnınızı yüzünüzün kalan kısmıyla dengelemenizi sağlayacaktır.